Психологічне консультування
Основне завдання психології – дослідження того, як люди думають, відчувають, діють та взаємодіють. Важливою складовою цього процесу є психологічне консультування....

Основне завдання психології – дослідження того, як люди думають, відчувають, діють та взаємодіють. Важливою складовою цього процесу є психологічне консультування....
Основне завдання психології – дослідження того, як люди думають, відчувають, діють та взаємодіють. Важливою складовою цього процесу є психологічне консультування. Воно допомагає розібратися у внутрішніх переживаннях, покращити емоційний стан і знайти ефективні рішення життєвих труднощів. Психологія – це багатогранна наука про душу та людську психіку. Вона вивчає її прояви, поведінку та взаємодію із навколишнім світом. Сьогодні психологія охоплює широкий спектр тем. Вона досліджує емоції, мислення, соціальні зв’язки. Також аналізує вплив зовнішніх чинників на поведінку людини.
Психологія охоплює різноманітні напрямки, що допомагають зрозуміти людську поведінку, емоції та процеси мислення. Кожен з цих напрямків пропонує свої методи і підходи для вирішення різних психічних проблем і покращення якості життя. У нашому центрі ми використовуємо комплексний підхід, щоб забезпечити ефективне лікування та підтримку пацієнтів, застосовуючи різні психотерапевтичні техніки та методи.
Психолог – це фахівець з вищою психологічною, немедичною освітою (окрім лікаря-психолога). Він не встановлює діагнози та не призначає медикаментозне лікування. Як правило, психолог працює з ментально здоровими людьми, які проживають тяжкий, стресовий період, стикнулись із труднощами або потрапили в складну життєву ситуацію. Також він допомагає тим, хто має внутрішні конфлікти, шукає відповіді на важливі питання чи прагне підвищити рівень усвідомлення власних емоцій і почуттів.
Психологічне консультування може проходити онлайн або очно. Зазвичай це короткостроковий процес, що триває від 1 до 10 сесій. Оптимальна частота зустрічей – 1 раз на тиждень, але за потреби вони можуть бути частішими або рідшими. Середня тривалість однієї консультації – 50 хвилин. Зустріч із психологом може відбуватися як на регулярній основі, так і за запитом, без обов’язкової систематичності. Це одна з головних відмінностей від психотерапії, де щотижневі зустрічі є обов’язковими. Довгострокова психотерапія зазвичай триває понад 15-30 сесій, залежно від обраного методу та запиту клієнта.
Щодня, щохвилини наш мозок обробляє купу інформації. Ми живемо в часи змін в країні, світі і, звісно, у власному житті, з чим радимо не затягувати та звертатись до психолога:
Ні, психологічне консультування онлайн стає все більш доступним. В нашому психотерапевтичному просторі також є дана послуга. Чи потребує консультація онлайн специфічної підготовки? Ні, лише потурбуватись про затишний тихий простір для вас, щоб ви почували себе вільно, конфіденційно. Також важливою умовою є гарний інтернет-звʼязок та увімкнена камера гаджету, фахівець має бачити вас, спостерігати за вашими емоційними реакціями та діями.
Зверніть увагу, фахівець не дає рекомендацій та вказівок. Він не має “рецепту”, як покращити життя чи стати щасливим. Проте психолог розділяє ваші почуття та допомагає їх “структурувати”. Він ставить багато запитань, щоб ви знайшли відповіді всередині себе. Фахівець слухає без знецінення та осуджень. Він допомагає зрозуміти, сформувати та усвідомити, що саме вам хотілось би змінити в житті. Це потрібно, щоб відчути себе краще, стати щасливішим, швидше прожити тяжкий період, утрату чи адаптуватись до нових реалій життя.
У такі моменти з’являється багато різних емоцій і почуттів. Їх може бути складно прожити та прийняти самостійно. Це сум, страх, злість, розпач, відчуття безвиході. Також можуть виникати знесилення, втома, зневіра у майбутнє. Лише одиниці людей легко долають труднощі самостійно. Більшості ж потрібна підтримка. Психологічне консультування може допомогти. Проте в нашому суспільстві це все ще вважається непотрібним або навіть соромним.
Ви можете заперечити, що цю підтримку можна взяти і від найближчого оточення, родини, друзів. Так, безумовно! Лиш зрозумійте: кожна людина бачить світ “своїми очима”. Вона має власний досвід, інколи травми, життєві установки та правила. Відповідно, радити й підтримувати буде так, як сама те вміє робити. Але не завжди така ж рекомендація буде вдалою саме для вас. Велике щастя — мати дійсно мудру, емпатичну людину в оточенні. Вона розділить почуття, вислухає, підтримає добрим словом.
Але, на жаль, часто чуємо про те, як друзі радять випити алкоголю, щоб відволіктись і розслабитись. Родичі використовують знецінення: “Та візьми себе в руки. Ну вигнали з роботи, скільки в тебе їх ще буде, наробишся…”. Або починають говорити про себе: “А ось в мене, слухай, таке було…”. Часто ставлять недоречно в приклад інших: “У двоюрідного дядька по маминій лінії ще гірше трапилось: жінка пішла, запив, звільнили…”. Погодьтесь, це може дестабілізувати ще більше.
Психологія – не лише наука, але й практика, яка допомагає зробити життя більш гармонійним та усвідомленим, ви отримаєте практичні інструменти для подолання життєвих негараздів, знайдете відповіді на глибинні питання, які вас турбують. У психотерапевтичному центрі «Емпатія» працюють кваліфіковані психологи різних напрямів та професійних інтересів, які доброзичливо, без знецінення будуть із вами поруч в скрутні періоди життя, допоможуть вирішити внутрішні конфлікти!
Також в команді є клінічний психолог, який допомагає нашим лікарям-психіатрам в проведенні патопсихологічного обстеження задля уточнення психіатричного діагнозу. Нагадуємо, звернення до фахівця – це не слабкість, а прояв турботи про себе! Звертайтесь за психологічним консультуванням онлайн або очно в «Емпатію», для запису – телефонуйте адміністратору за номером 📞 +38 (099)-301-68-09.
Будь ласка, залиште свій відгук про наш центр за посиланням нижче.
Психологічне консультування — це процес, у якому психолог допомагає клієнту зрозуміти свої емоції, подолати труднощі та знайти способи вирішення проблем.
Консультування допомагає при стресі, тривозі, депресії, проблемах у стосунках, професійних труднощах, травмах та особистісних кризах.
Частота залежить від потреб клієнта, але зазвичай консультації проводяться раз на тиждень або раз на два тижні, щоб досягти помітних результатів.
Якщо ви відчуваєте стійке занепокоєння, стрес, труднощі у спілкуванні чи прийнятті рішень, консультація психолога може допомогти зрозуміти ваші емоції та знайти шляхи для їх подолання.